Regulamin:
- Inicjator / Założyciel - Corteva Agriscience, która zainicjowała i zapewnia realizację Programu w Polsce.
- Realizator – Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”.
- Organizator – Realizator i Inicjator
- Program – oznacza projekt TalentA 2022, zwany dalej również projektem.
- Partner– organizacje, instytucje i inne osoby prawne, które wspierają Program i promują jego realizację poprzez świadczenie pomocy organizacyjnej, informacyjnej, edukacyjnej itp.
- Uczestnik jest kobietą - obywatelem Polski, który spełnia wymagania określone w Regulaminie, zaakceptował ich warunki i zobowiązał się do ich spełnienia, wypełnił i złożył Formularz zgłoszeniowy w terminie.
- Formularz zgłoszeniowy do udziału w programie – formularz zamieszczony na stronie www.talenta.ziemiaprzemyska.pl, który wypełnia osoba, która wyraziła chęć wzięcia udziału w Programie jako Uczestnik.
- Mikroprojekt to program biznesowy opracowany przez Uczestnika Programu, którego celem jest rozwiązanie w krótkim terminie konkretnego, realnego problemu ważnego dla rozwoju lokalnego, który spełnia cele zrównoważonego rozwoju i ma na celu poprawę bezpieczeństwa żywnościowego społeczności.
- Rada Ekspertów jest kolegialnym organem Programu, którego głównym zadaniem jest wyłonienie zwycięzców konkursu mikroprojektów na podstawie krótkiej listy zgodnie z odpowiednimi kryteriami oceny. Rada Ekspertów składa się z przedstawicieli inicjatora Programu, liderów przemysłu i opinii publicznej, przedstawicieli partnerów.
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Program został zainicjowany przez Corteva Agriscience i realizowany jest w Polsce przez Lokalną Grupę Działania „ZIEMIA PRZEMYSKA”.
- Wykonawca ma prawo współpracować z innymi osobami i zawierać stosowne umowy w celu prawidłowej realizacji Programu w porozumieniu z inicjatorem Programu.
- Regulamin obowiązuje wszystkie osoby uczestniczące w Programie, to jest: członków Rady Ekspertów, Uczestników, partnerów, a także inne osoby, którym przysługują prawa i obowiązki wynikające z Regulaminu. Takie osoby uczestniczące w Programie obowiązkowo zgadzają się z Regulaminem uczestnictwa w Programie.
- W Programie mogą wziąć udział Uczestniczki, które spełniły warunki udziału w Programie oraz zapoznały się z Regulaminem i zaakceptowały jego treść.
- Uczestnik Programu lub jakakolwiek inna osoba zaangażowana w realizację w Programu gwarantuje i potwierdza, że w trakcie realizacji Programu nie naruszy wymogów ustawodawstwa Polski i nie podejmie działań, które mogą zaszkodzić realizatorom.
- Okres realizacji programu: marzec – wrzesień 2022 r.
- Przestrzeganie Oficjalnych Zasad Programu TalentA, w tym wybór Uczestników, proces szkolenia, wyłonienie Finalistów i Laureatów Grantu jest monitorowane przez Założyciela i Realizatora Programu, zapewniając przejrzystość, bezstronność i otwartość na wszystkich etapach Programu.
- Organizatorzy według własnego uznania promują i reklamują Program – zarówno samodzielnie, jak i z udziałem osób trzecich, wykorzystując własne kanały komunikacji i możliwości osób trzecich – za obopólną zgodą i na jasno określonych zasadach.
- Okres realizacji Programu oraz realizacja poszczególnych etapów może zostać zmieniona przez Realizatora jednostronnie.
- Realizator w porozumieniu z Inicjatorem lub na jego polecenie ma prawo do jednostronnej zmiany Regulaminu.
- Informacje o istotnych zmianach zamieszczane są na stronie Programu.
II. OSOBY I ORGANY UCZESTNICZĄCE W PROGRAMIE
- Osobami i organami uczestniczącymi w Programie są Uczestnicy, Rada Ekspertów i partnerzy oraz inne osoby zaangażowane przez Inicjatora i Realizatora.
- Uczestnikiem Programu może być kobieta będąca obywatelem Polski, która wypełniła formularz zgłoszeniowy do udziału w Programie, zaakceptowała Regulamin i spełnia następujące wymagania:
- jest właścicielem / współwłaścicielem / domownikiem / pracownikiem w gospodarstwie rolnym,
- zamieszkująca miejscowość do 10 tyś. mieszkańców,
- jest ubezpieczona w KRUS,
- przeszła pozytywnie rejestrację wypełniając i dostarczając do biura LGD formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.talenta.ziemiaprzemyska.pl,
- w momencie wypełniania wniosku ma ukończone 18 lat;
- nie piastowała lub nie pełniła funkcji w organach publicznych Polski i nie jest urzędnikiem państwowym;
- nie jest podejrzana i/lub oskarżona o popełnienie przestępstwa;
- nie figuruje w rejestrze karnym za popełnienie przestępstwa umyślnego, jeżeli nie został on wymazany i usunięty w sposób przewidziany prawem
- Uczestnikami Programu nie mogą być osoby, które brały udział w Programie TalentA w innych krajach, a także pracownicy grupy spółek Corteva Agriscience lub osoby prawne, które współpracują z Corteva Agriscience poprzez świadczenie usług, ani urzędnicy państwowi lub wybrani urzędnicy.
- Uczestnik zobowiązuje się do:
- udziału w Programie na wszystkich etapach, w czasie, terminie i miejscu określonym w Regulaminie, dokumentacji projektowej umieszczonej na stronie internetowej lub w korespondencji otrzymanej od Realizatora - pocztą elektroniczną i/lub telefonicznie,
- udziału w filmowaniu działań projektowych lub/i udzielanie wywiadów i komentarzy;
- przekazywania Organizatorom informacji lub/i dokumentów związanych z uczestnictwem w Programie;
- ścisłego przestrzegania Zasad Programu;
- zagwarantowania sprawności środków komunikacji określonych podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego umożliwiających uczestnikom udział on-line w zajęciach,
- terminowego powiadamiania Realizatora o wszelkich zmianach podanych w Formularzu zgłoszeniowym danych dotyczących środków komunikacji,
- odpowiadać na telefony, SMS-y lub e-maile od przedstawicieli Programu;
- nie popełniać działań lub zaniechań, które mogą skutkować naruszeniem praw i interesów innych osób.
- Rada Ekspertów:
- Główne funkcje i zadania Rady Ekspertów są następujące:
- wyłonienie Laureatów konkursu grantowego mikroprojektów według odpowiednich kryteriów oceny;
- promowanie pozytywnego wizerunku Programu;
- składanie Realizatorowi propozycji usprawnienia realizacji Programu.
- Skład ilościowy i osobowy Rady Ekspertów, kolejność prac i podejmowanie decyzji określa Realizator, a po powołaniu Rady Ekspertów – Rada wraz z Realizatorem.
- Decyzje Rady Ekspertów zapadają zwykłą większością głosów, w głosowaniu jawnym i są protokołowane. W sprawach spornych głos decydujący ma Inicjator.
- Rada Ekspertów prowadzi działalność samodzielnie, podejmuje decyzje swobodnie, kierując się własnymi przekonaniami, kierując się celem Programu.
- Inicjator i Wykonawca nie mają wpływu na decyzje Rady Ekspertów, lecz mają prawo głosu doradczego w jej pracach.
- Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Programie TalentA-2022 rozpoczyna się od momentu publicznego ogłoszenia startu Programu na stronie www.talenta.ziemiaprzemyska.pl (08.03.2022r) i potrwa do dnia 22.03.2022 roku.
- Zgłoszenie można składać w siedzibie Realizatora – LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA” osobiście lub przez operatora pocztowego do dnia zakończenia rekrutacji (decydują data wpływu formularza zgłoszeniowego do Biura LGD).
- W okresie od 23 do 28 marca 2022 roku Realizator pod kontrolą Inicjatora dokona wyboru Uczestników Programu zgodnie z podstawowymi kryteriami określonymi niniejszym Regulaminem. Limit osób, które mogą uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych wynosi 30 osób.
- W przypadku, kiedy liczba osób, które pozytywnie przeszły rekrutację wynosi więcej niż limit uczestników o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.
- Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną umieszczone na Liście Uczestników Projektu.
- Osoby, które spełnią warunki udziału w projekcie, ale nie znajdą się na liście uczestników projektu zostaną umieszczeni na Liście Rezerwowej.
- W sytuacji, kiedy z przyczyn niezależnych od Uczestnika lub sytuacji losowej uczestnik będzie musiał zrezygnować z udziału w projekcie Realizator zakwalifikuje do udziału w projekcie kolejne osoby z Listy Rezerwowej. W przypadku braku osób na liście rezerwowej Realizator może zadecydować o przeprowadzeniu rekrutacji uzupełniającej.
- Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane przez Organizatorów na stronie internetowej projektu. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą selekcję konkursową, zostaną osobiście powiadomieni o wynikach poprzez kontakty podane w formularzu zgłoszeniowym.
- Realizator zastrzega sobie prawo do niezakwalifikowania uczestnika do udziału w Programie bez podania przyczyny.
- W ramach działań projektowych planuje się realizację następujących działań:
- Szkolenia tematyczne – 12 tygodni szkoleń w zakresie możliwości pozyskiwania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych, aktywizacji mieszkańców oraz rozwoju obszarów wiejskich, aspektów prawnych prowadzenia działalności rolniczej, aktywizacji kobiet powiązanych z rolnictwem oraz upowszechniania zasad zdrowego i racjonalnego żywienia rodziny i marnowaniu żywności,
- Szkolenia praktyczne - 12 tygodni szkoleń w zakresie fryzjerstwa, kosmetyki, dietetyki oraz stylistyki.
- Wyjazd szkoleniowy (2 dni) – wyjazd będący możliwością poznania tzw. dobrych praktyk, czyli projektów zrealizowanych z dofinansowaniem ze źródeł zewnętrznych. Podczas wyjazdu zostaną pokazane przykłady możliwości wykorzystania walorów turystycznych, rekreacyjnych czy produktów lokalnych do celów komercyjnych (zarobkowych) oraz promocyjnych (działań promujących obszar zarówno w kraju, jak i za granicą).
- Konkurs grantowy w ramach projektu TalentA 2022 - konkurs, w ramach którego uczestnicy będą mogli przygotować propozycje tzw. mikrograntów, które chcieliby zrealizować w swojej społeczności. Ze wszystkich zgłoszonych inicjatyw Rada Ekspertów wybierze trzy inicjatywy, na realizację których zostaną przyznane granty.
- Realizacja szkoleń odbywać się będzie w okresie od marca 2022 r. do czerwca 2022 roku.
- Przewiduje się dwie formy udziału w programie: tryb stacjonarny oraz on-line.
- Podstawową formą realizacji szkoleń będzie tryb stacjonarny. Jednakże w przypadku osób chętnych do udziału w szkoleniach w formie on-line Realizator zapewni taką możliwość z wykorzystaniem elektronicznych środków porozumiewania się na odległość.
- Informacje o realizacji szkoleń w formie stacjonarnej będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej oraz przekazywane Uczestnikom.
- Szczegółowe zasady udziału w formie on-line oraz szczegóły dostępu będą przekazywane uczestnikom drogą elektroniczną na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail.
- Dopuszcza się sytuację, kiedy w jednorazowych i uzasadnionych przypadkach Uczestnik szkoleń stacjonarnych nie będzie mógł uczestniczyć w zaplanowanych zajęciach, Realizator może wyrazić zgodę na udział on-line (przekazując drogą elektroniczną wszystkie niezbędne informacje).
- Uczestnicy, którzy będą uczęszczali na min. 75% szkoleń i uzyskają pozytywny wynik testu końcowego otrzymają Certyfikat Uczestnictwa w Programie TalentA. Spośród uczestników, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów wyłonionych zostanie 20 finalistów, którzy będą rywalizować w projekcie grantowym.
- W lipcu 2022 r. Uczestnicy będą pracować indywidualnie nad mikroprojektami. Termin składania mikroprojektów grantowych upływa w dniu 29 lipca 2022 r.. Wszystkie mikroprojekty zgłoszone do konkursu grantowego muszą spełniać warunki konkursu zamieszczone na stronie www.talenta.ziemiaprzemyska.pl. W przypadku nieprzestrzegania ustalonych kryteriów Organizatorzy mogą odmówić Uczestnikom udziału w konkursie mikroprojektów.
- W okresie od 1 do 12 sierpnia 2022 roku Rada Ekspertów wyłoni zwycięzców konkursu na mikroprojekt, zgodnie z ustalonymi kryteriami oceny i warunkami określonymi na stronie internetowej Programu.
- Ceremonia wręczenia nagród Zwycięzcom Programu TalentA2022 odbędzie się w sierpniu 2022 roku na Konferencji Podsumowującej Program TalentA.
- Laureaci Programu otrzymują ustalone nagrody grantowe, które zobowiązani są przeznaczyć na realizację mikroprojektu przedstawionego w finale Programu.
Założyciel, Corteva Agriscience, ustalił następujące kwoty dotacji:
- I miejsce - 10000 $
- II miejsce - 6000 $
- III miejsce - 4000 $
- Szczegółowy zasady konkursu na mikrogranty określone zostaną w odrębnym Regulaminie.
- Zwycięskie projekty zostaną sfinansowane przez LGD „ZIEMIA PRZEMYSKA” na warunkach określonych w umowie zawartej pomiędzy Realizatorem a Zwycięzcą.
- Uczestnik jako podmiot danych osobowych wyraża zgodę na gromadzenie, przechowywanie, przetwarzanie i przekazywanie podmiotom zaangażowanym w realizację projektu danych osobowych, w tym wykorzystanie danych osobowych, dobrowolnie podawanych podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego do udziału w Programie, a także w innych przypadkach określonych w Regulaminie. Właścicielami danych osobowych jest Organizator.
- Uczestnik potwierdza, że zapoznał się z przysługującymi mu prawami jako podmiotem danych osobowych, o których mowa w ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku.
- Uczestnik wyraża zgodę na otrzymywanie wiadomości SMS i/lub e-maili przez numer telefonu komórkowego oraz adres poczty elektronicznej, które Uczestnik wskazał podczas wypełniania Formularza zgłoszeniowego.
- Uczestnik ma świadomość społecznego znaczenia Programu, jego celu, a także faktu, że głównym celem Organizatorów jest pełne, obiektywne i bezstronne relacjonowanie przebiegu Programu, rozumie, że Realizator może gromadzić, przetwarzać, przechowywać, wykorzystywać, rozpowszechniać informacje o Uczestniku, w trakcie i po zakończeniu realizacji projektu.
- Uczestnik wyraża pełną i bezwarunkową zgodę na wykonywanie zdjęć i filmów oraz utrwalanie wizerunku Uczestnika w czasie udziału w Programie, a także przetwarzanie, przechowywanie, wykorzystania, rozpowszechniania materiałów z Wizerunkiem Uczestnika w trakcie i po zakończeniu realizacji projektu.
- Uczestnik ma świadomość, że Wizerunek może być publicznie wyświetlany, powielany i rozpowszechniany w każdy sposób związany z realizacją Programu, jego promocją, ogłoszeniem oraz reklamą, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach świata bez ograniczeń czasowych.
- Uczestnik gwarantuje, że nie zachodzą okoliczności, które w trakcie trwania Programu nie utrudniają lub mogą utrudniać uczestnictwo Uczestnika w Programie w przyszłości, a także mogące stwarzać dla Uczestnika jakiekolwiek przeszkody w pracy /nauce i życiu prywatnym w związku z uczestnictwem w Programie.
- Uczestnik udziela Realizatorowi oraz Inicjatorowi wyłącznego prawa do korzystania bez ograniczeń z terytorium, formy i sposobu obiektów własności intelektualnej tworzonych/wykorzystywanych przez Uczestnika w trakcie udziału w Programie, jak również do udzielania zgody na korzystanie z tych obiektów na rzecz działań osób trzecich w trakcie Programu i po jego zakończeniu.
- Wykorzystywanie własności intelektualnej przez Organizatora lub osoby trzecie będzie dokonywane w celu promocji i reklamy Programu, umieszczania takich obiektów w Internecie, dystrybucji przez media, realizacji jego funkcji wynikających z Regulaminu i/lub innych dokumentów, które muszą zostać zatwierdzone zgodnie z Regulaminem itp.
- W trakcie trwania Programu oraz po jego zakończeniu Uczestnik zobowiązuje się nie rozpowszechniać w żaden sposób (wywiady, opinie, komentarze, media drukowane i elektroniczne, sieci społecznościowe, fora, blogi, w Internecie, telewizji, itp.)wizerunku ani informacji o Uczestnikach i/lub Programie i/lub wykonawcy i/lub innych osobach zaangażowanych w realizację Programu, których rozpowszechnianie może narazić honor, godność lub reputację biznesową takich osób.
- Członkowie Rady Ekspertów wyrażają zgodę na wykorzystanie przez Organizatorów ich danych, wizerunków, informacji o przynależności do organizacji publicznych, itp. poprzez umieszczenie takich informacji w Internecie, w prasie i innych mediach, sieciach społecznościowych itp. w celu utrzymania jak najszerszej promocji projektu.
- Uczestnik ponosi osobistą odpowiedzialność za swoje działania podczas udziału w Programie, za wyrządzone komuś szkody, za niewypełnienie zobowiązań i umów pomiędzy Uczestnikiem a Realizatorem za korzystanie z praw własności intelektualnej itp. oraz za wszelkie działania, które mogą zaszkodzić reputacji innych Uczestników i/lub Inicjatorowi, Organizatorom i partnerom programu.
- Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść mikroprojektów oraz prawdziwość informacji podawanych przez Uczestników.
- Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność za brak możliwości rejestracji lub uczestnictwa w wykładach z powodu braku dostępu do dobrej jakości łącza internetowego, za wypełnienie formularza zgłoszeniowego, treść i wykonalność mikroprojektu, za nieotrzymywanie wiadomości e-mail i/lub komunikację telefoniczną, itp. w związku z okolicznościami niezależnymi od Realizatora.
- W przypadku, gdy Uczestnik umyślnie podał w Formularzu nieprawdziwe informacje o sobie, nie wypełnia i/lub nienależycie wykonuje swoje obowiązki wynikające z Regulaminu, nie uczestniczy w zajęciach (z wyjątkiem siły wyższej lub przyczyn niezależnych od Uczestnika), Organizatorom przysługuje prawo do jednostronnego zakończenia uczestnictwa danego Uczestnika w Programie.
- W przypadku zaistnienia sytuacji niejednoznacznej interpretacji Regulaminu, ewentualnych sporów i/lub kwestii nieuregulowanych w Regulaminie, rozstrzygnięcie takich kwestii jest zastrzeżone przez Realizatora. Ta decyzja jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
- Decyzje Realizatora, Inicjatora, Rady Ekspertów, w tym wyniki głosowania (niezależnie od sposobu głosowania) dotyczące przebiegu wydarzeń Programu i wyłonienia zwycięzców są ostateczne, nie podlegają odwołaniu, wyjaśnieniu, recenzji. Uczestnik potwierdza, akceptuje i zgadza się z takimi decyzjami, a także gwarantuje, że powstrzyma się od ich kwestionowania.
- Warunki określone w Regulaminie dotyczą wyłącznie Programu TalentA 2022 Polska.
- Wszystkie kwestie nieuregulowane bezpośrednio w Regulaminie są regulowane zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem Polski.
III. ETAPY PROGRAMU
3.1 Rekrutacja:
3.2 Działania projektowe
IV. PROCEDURA I WARUNKI OTRZYMANIA PROMOCJI PRZEZ ZWYCIĘZCÓW PROGRAMU
V. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
VI. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE