DZIAŁANIA PROJEKTOWE
Godziny pracy biura: Poniedziałek-Piątek: 8:00 do 14:00
Corteva logo LGD logo

Szukaj na stronie

XVI spotkanie TalentAAlternatywą dla wypełnionych substancjami chemicznymi żywności i kosmetyków są naturalne oleje, zimnotłoczone, które wykazują mnóstwo właściwości odżywczych i kosmetycznych. Oleje roślinne pozytywnie wpływają na kondycję organizmu oraz paznokci, skóry czy włosów. W jaki sposób oleje tłoczone na zimno wpływają na nasze zdrowie i urodę?

Olej nierafinowany to inaczej olej naturalny, zwany też nieoczyszczonym bądź tłoczonym na zimno. Inaczej mówiąc, powstaje on w procesie tłoczenia na zimno, bez dodatkowych etapów oczyszczania.

Oleje tłoczone na zimno są zdecydowanie zdrowsze od rafinowanego. Warto sięgnąć po nie zarówno jeśli chodzi o dietę, jak i o pielęgnację skóry czy włosów. Są skarbnicą substancji, takich jak: NNKT, witaminy, mikroelementy, lipidy czy fitosterole — niezbędnych dla zdrowia, młodości i piękna oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki temu uzupełniają substancje odżywcze w organizmie, silnie nawilżają i regenerują włosy, skórę czy paznokcie, ale również świetnie sprawdzają się w medycynie naturalnej.

Oleje roślinne otrzymuje się z tłuszczów roślinnych pozyskanych z nasion lub owoców roślin oleistych. Podstawę produkcji olejów roślinnych (jadalnych) stanowią następujące surowce: rzepak, palma oleista i jej nasiona, soja, słonecznik, bawełna, oliwa z oliwek oraz orzechy, czyli lokalne surowce uprawiane przez rolników i osoby mieszkające na terenach wiejskich. Warto więc po nie sięgać i korzystać z możliwości, jakie daje nam natura.

Ekspresowe tempo życia, niewysypianie się oraz spożywanie śmieciowego jedzenia - to wszystko sprawia, że kondycja włosów, skóry i paznokci, a także ogólny stan organizmu może ulec pogorszeniu. Warto zatem zwrócić się do natury i wybierać tłoczone na zimno oleje, które świetnie sprawdzą się zastosowane w kuchni i kosmetyce.

Zadaj pytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest LGD "Ziemia Przemyska" Pl. Dominikański 3, 37-700 Przemyśl

Nasz adres

LGD "Ziemia Przemyska"
Pl. Dominikański 3
37-700 Przemyśl
 
16 676 02 57, 691 079 944, 691 106 533
 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.